Pluto Fest 2025, Zaal Amb8, Oosterzele op zaterdag 15 november 2025 – Preview
In het najaar schieten verschillende indoor festivals als paddenstoelen uit de grond, o.m. ook het gezellige festival Pluto Fest.
Vorig jaar hadden we nog een interview met de organisatie https://www.musiczine.net/index.php/nl/item/96562-pluto-fest-pluto-fest-is-een-kindje-van-ons-geworden-het-is-meer-dan-een-hobby-maar-we-doen-het-voor-het-plezier-niet-voor-het-geld-wij-willen-simpel-blijven
Dit jaar gaat het Pluto Fest door op zaterdag 15 november 2025
Een overzicht
*HIRAES (DE) - HIRAES wordt beschouwd als een sterke, melodische deathmetalband met diepe en creatieve songteksten, die zich onderscheidt door de krachtige, gevarieerde vocals van zangeres Britta Görtz. De band, met leden uit Dawn of Disease, heeft met albums als ‘Solitary’ en ‘Dormant’ haar eigen identiteit gevestigd en een groeiende reputatie opgebouwd binnen het genre. De band staat bekend om haar hoogwaardige melodische deathmetal, met een mix van zware sounds, melodieuze riffs, puike gitaarpartijen en de krachtige, veelzijdige zang van Britta Görtz. Görtz wisselt moeiteloos tussen een agressieve, grunts/schreeuw zang en cleane vocals, wat bijdraagt aan de diversiteit van hun muziek. Ondanks duidelijke invloeden van Scandinavische en Finse melodische deathmetal, heeft de band een eigen, herkenbare sound ontwikkeld. Een niet te missen top act!
*KOZORIA ( FR) - Kozoria's debuut album ‘The Source’ is een veelbelovende dark progressive metal plaat die wordt gekenmerkt door zware riffs, diepe koorpartijen , en een combinatie van cleane en grunts/schreeuwzang. De band uit Frankrijk wordt vergeleken met bands als Gojira en Devin Townsend vanwege de agressieve intensiteit, met invloeden uit thrash en death metal. Het album wordt beschreven als zowel zwaar, emotievol, pakkend.
Hoe dat live klinkt? Kom het zelf uitchecken op Pluto Fest op 15 novembe
CANCEL - *VICIOUS NATURE ( UK) - Vicious Nature, rond de getalenteerde gitarist Andrew Southwell, is een Britse thrash/speed metalband die bekend staat om zijn brute, donkere, technische muziek, waarin old-school thrash wordt gecombineerd met moderne sounds, met een krachtige ritmesectie.
Er zijn de sterke songwriting en de intense, strakke live optredens. Het geluid van de band is geworteld in klassieke thrashmetal, gekenmerkt door zware riffs, dubbele basdrums en een krachtige energie. De zangstijl van Andy Pyke is vol woede, krachtig en venijnig.
REPLACED BY SLAUGHTER THE GIANT
*BLOODMOON ( NL) - “rauwe, ouderwetse death metal zoals die bedoeld is: compromisloos, agressief en met een vette knipoog naar de gloriedagen”, dat is de uit Arnhem afkomstige band Bloodmoon in een notendop. De band ontstond in 2016. In 2018 bracht de band een eerste EP uit. De band is een kwintet dat groovende ritmische thrash metal speelt, met lange solo's. De EP geeft het underground geluid van de band goed weer. Met hun recente ‘The Black Plague’ houden ze de ‘old school’ van thrash/Death Metal springlevend.
*TRAELS (BE) - TRÆLS is een vierkoppige Belgische band die progressieve dynamische post-metal, emotioneel, energiek. De teksten zijn introspectief, persoonlijk, en gaan over doorzettingsvermogen, groei en zelfontdekking. De band bestaat uit doorwinterde muzikanten, ze vinden elkaar moeiteloos en brachten recent een eerste album uit ‘The Abyss Within', een erg gevarieerde plaat in het genre.
Interview https://www.musiczine.net/index.php/nl/item/95262-traels-tijdens-het-schrijfproces-hebben-we-simpelweg-veel-muziek-gemaakt-waar-we-ons-goed-bij-voelden-of-we-daar-nu-een-breed-publiek-mee-aanspreken-of-niet-valt-nog-te-bezien-we-hebben-daar-eigenlijk-niet-zo-bij-stilgestaan
*ANGELIC FORCES (NL) - Angelic Forces is een Nederlandse heavy metalband die geprezen wordt om hun door de jaren 80 melodieuze power metal, vakkundig gespeeld door dubbele gitaarsolo's, een hoge zang en aanstekelijke, meezingbare refreinen. Hun debuut-EP en hun volledige album ‘Arise’ uit 2022 benadrukken de traditionele metal in een eigentijdse aanpak. Een goed uitgebalanceerde sound met zware gitaarriffs, rechttoe-rechtaan, tekenen een energieke liveshow.
*CUTTERMESS (BE) - Cuttermess is een Belgische band, bekend van hun debuut-EP Take 'm To The Guillotine uit 2020, waarop de stevige thrash metal, hardcore, punk en crossover worden gecombineerd met een vleugje humor.
De band kreeg echter te maken met het tragische verlies van bassist Tijl Geirnaert in 2024, en wijzelf merkten op dat de band nu uit zijn as is herrezen.
Over hun optreden op Ow Zekers! schreven we: ‘Naast de sublieme ritmesessie valt de spring-in-het-veld charismatische frontman op , die met badmantel het podium opstormt en over een prachtige stem beschikt. Hij stuift als een wildeman over het podium en port telkens het aanwezige publiek op om lekker loos te gaan in de muzikale absurditeit. Cuttermess flirt met stijlen als thrash metal, heavy metal en punk. Eentje met een hoek af. Klasse!’’’.
Het volledige verslag kun je hier nog eens nalezen: https://www.musiczine.net/index.php/nl/festivals/item/98660-ow-zekers-2025-parels-uit-lokeren-om-te-koesteren
Cuttermess is ondertussen bezig met een nieuwe plaat, maar eerst zullen ze een bom doen inslaan op Pluto Fest.
Deuren open om 14u30 - Start 15u30
Tickets via online ticket link op evenement pagina
VVK 25 euro ADK 28 euro -
Zaal Amb8
Lange Ambachtstraat 42 9860 Oosterzele
Voor alle verdere informatie verwijzen we jullie graag door naar de facebookpagina van Pluto Fest:
https://www.facebook.com/NewPlutoVZW
Greenhouse Talent, Gent - volgende concertreeks Concerten 2025 - Het Zesde Metaal op 22, 23 oktober 2025, Capitole, Gent - Graham Nash op 24 oktober 2025, Koninklijk Circus, Brussel - Old Dominion op 25 oktober 2025, Trix, Antwerpen - Tony Hadley op 27…
Botanique, Brussel - concertenreeks
Botanique, Brussel - concertenreeks The Beths, woensdag 1 oktober 2025, Orangerie, 20h…

Cactus Club, Brugge - concerts
Cactus Club, Brugge - concerts 17-10 Jazz Brak, Low G (ism Hussle) 18-10 Noah Vanden Abeele @Stadsschouwburg (ism Cultuurcentrum Brugge) 18-10 Icoon ‘Gimme Gimme Gimme (Org: Lucky Lemon) 19-10 Molly Lewis 22-10 Teen creeps, Alpha whale 23/10 Xink (ism Stricto…
Trix, Antwerpen - events
Trix, Antwerpen - events - 15 okt: Wind Rose + guests (Org: Biebob) - 15 okt: William…
Nederlands
Français 
