logo_musiczine_nl

Talen

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Stereolab
Suede 12-03-26

Lokerse Feesten - DAG 10 - Lokerse Feesten sluiten af met een stevige dosis Belgische Dance

Geschreven door - Sarah Vandamme -

Lokerse Feesten - DAG 10 - Lokerse Feesten sluiten af met een stevige dosis Belgische Dance
Lokerse Feesten 2026
Grote Kaai
Lokeren
2026-08-09
Sarah Vandamme

Wie dacht dat de Lokerse Feesten hun laatste festivaldag rustig zouden afsluiten, had duidelijk niet naar de affiche gekeken. Henri PFR, DJ Licious, Armand Van Helden, Lost Frequencies en Netsky kregen de eer om de Grote Kaai een laatste keer volledig op zijn kop te zetten. Met beats, meezingers, indrukwekkende visuals en vooral veel dansende festivalgangers werd het een afsluitavond waarop stilstaan geen optie was.

Al vanaf de eerste beats van Henri PFR zat de sfeer goed. Het publiek verzamelde zich steeds dichter voor het podium en naarmate de avond vorderde, gingen steeds meer handen de lucht in. De toon was meteen gezet.

DJ Licious deed daar nog een stevige schep bovenop. Zijn set veranderde de Grote Kaai stilaan in één grote dansvloer. Jong en oud bewoog mee op de beats en van de vermoeidheid na een lange festivalweek leek op dat moment weinig te merken.

Met Armand Van Helden kwam vervolgens een absolute dj-icoon aan bod. De Amerikaan bracht zijn ervaring en stevige sound mee naar Lokeren en hield het publiek moeiteloos in beweging. Toch was duidelijk dat de Belgische toppers van de avond nog moesten komen.

Toen Lost Frequencies het podium betrad, ging de intensiteit opnieuw een versnelling hoger. De Belgische wereldster hoefde niet lang te wachten op herkenning. Bij “Black Friday (Pretty Like the Sun)” gingen de stemmen meteen mee de hoogte in. Ook “Where Are You Now” en uiteraard wereldhit “Are You With M”e zorgden voor uitbundige reacties.
Het was zo'n moment waarop je even om je heen kijkt en beseft hoe groot een festival kan zijn: duizenden mensen die dezelfde nummers kennen, meezingen, springen en dansen. De Grote Kaai leek één groot bewegend geheel.
En toen gebeurde er iets wat niet op het programma stond. Een lichtspot op het podium schoot plots in brand. Even ontstond er verwarring en gingen de ogen van het publiek richting podium. Gelukkig bleef het bij een kort incident en raakte niemand gewond. Na het nodige ingrijpen kon het optreden gewoon verdergaan. Een onverwacht moment dat de avond even onderbrak, maar gelukkig zonder nare gevolgen.

Voor de ultieme finale werd vervolgens Netsky op het publiek losgelaten. Als er één artiest weet hoe je een festival in stijl moet afsluiten, dan is het deze Belgische drum-'n-basslegende wel. Vanaf de eerste beats zat de energie opnieuw helemaal goed. Met “Come Alive” kregen de festivalgangers een van de absolute kleppers voorgeschoteld. De bassen dreunden over de Grote Kaai en vooraan bij het podium werd nog één keer alles gegeven. Alsof niemand naar huis wilde en iedereen nog een laatste festivalnacht uit de benen wilde dansen.

Zo kwam er een einde aan de Lokerse Feesten. Niet met een stille aftocht, maar met een stevige dosis Belgische dance. Henri PFR, DJ Licious, Lost Frequencies en Netsky lieten nog maar eens horen dat ons land over een indrukwekkende lichting dj's beschikt die moeiteloos een grote festivalterrei in beweging krijgt.
Na zo'n afsluitavond is het misschien wel moeilijkste moment van de hele festivalweek aangebroken: naar huis gaan en beseffen dat het erop zit. Lokeren, tot volgend jaar!

Neem gerust een kijkje naar de pics @Wim Heirbaut
https://www.musiczine.net/index.php/nl/component/phocagallery/category/10061-lokerse-feesten-2026?ltemid=0

Organisatie: Lokerse Feesten, Lokeren

Aanvullende informatie

  • Datum: 2026-08-09
  • Festivalnaam: Lokerse Feesten 2026
  • Festivalplaats: Grote Kaai
  • Stad (festival): Lokeren
  • Beoordeling: 8
  • Mee geschreven door: Sarah Vandamme
Gelezen: 863 keer