logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Deadletter-2026...
Deadletter-2026...

To pimp a butterfly

Geschreven door - -

Die Kendrick Lamar is een grote meneer geworden . Dr Dré was bepalend voor zijn debuut in 2012 met enkele opmerkelijke singles als “Good kit, maad city” . Hij komt nu drie jaar later met onvervalste souljazzy hiphop en p-funk .
Het album duurt bijna 80 minuten over 16 nummers heen . We krijgen tussenin wat outtro’s met een rits mooie geformuleerde (maatschappijkritische) verhalen . Hij weet een breed publiek te bereiken en daar zit de groovy, opzwepende single “King kunta” wel voor iets tussen ; ook “The blacker the berry” en “i” zijn meer dan de moeite in die uptempo’s . Maar overwegend noteren we sfeervoller ,  zelfs rustiger werk.
Zoals elk gerespecteerde rapper komen hier anderen aankloppen als George Clinton en Thundercat op de opener “Wesley’s theory” , “Institutionalized” en “These walls” met Snoop Dogg , Bilal en Anna Wise ; verderop de cd “Complexcion” met Rapsody en ga zo maar door. Vinnige en zalvende  raps wisselen elkaar af of vullen elkaar aan . Soms noteren we een spervuur aan raps .
Het niveau is in het genre alvast meer dan geslaagd …

 

 

 

Aanvullende informatie

  • Band Name: Kendrick Lamar
  • Muziekgenre: Electro/Hip-Hop
  • Label: Universal
  • Datum: 2015-08-20
  • Beoordeling: 4
Gelezen: 916 keer