logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Morrissey
Happy Mondays

Even voorstellen - The Bordershow - 'Paww', single

Geschreven door - -

Even voorstellen - The Bordershow - 'Paww', single
Release: 23 april 2026
https://www.youtube.com/watch?v=Rb4mYYljzZk
"'Paww' is het meest poppy nummer dat ik ooit schreef. ''Paww' gaat over het melancholische besef van alle levens die we reeds leefden, elk met hun eigen mensen, plaatsen, sferen en gewaarwordingen. Door de stroom van het leven kan er zo soms ongemerkt een volledig hoofdstuk in een schuif verdwijnen, om daarna dankzij een schijnbaar onbenullige aanleiding weer helemaal tevoorschijn te komen. Ergens in je hoofd kom je toevallig een verfrommelde nota tegen en ineens herinner je je dat dit over iets gaat dat ooit bijzonder belangrijk was voor jou. En dan komt alles plots terug. Dit voelt dikwijls als een verrijking, als een verloren vriend die je weer in de armen kan sluiten. Hoeveel van die vergeten schuiven hebben we wel niet in ons hoofd?" - Maarten Huygens

'Paww' is de tweede single van The Bordershow, de nieuwe band rond Maarten Huygens, die reeds zijn sporen verdiende als gitarist en co-writer bij Intergalactic Lovers. Een onwaarschijnlijke combinatie van buitenbeentjes heeft elkaar nu gevonden als een bende lotgenoten uit een vorig leven. Guy Kokken, voornamelijk gekend als geniaal fotograaf, blijkt op de bas elke jeugdige rockgod naar huis te kunnen sturen. Friso Veldeman, de man die ooit zoveel drumstokken brak dat zijn ecologische voetafdruk zwaar in het rood ging, maar zich nu ontwikkelt als een originele muzikant met vele petjes. Bert Noël, de gitarist wiens onuitputtelijke passie voor muziek hem zover heeft gekregen dat hij zich is beginnen verdiepen in keyboards, enkel omdat de band dat nodig had. Tim Supply, fijnbesnaard als een Afrikaanse J.J. Cale, weet hij zijn spel steeds geduldig tot de juiste lijn te kunnen distilleren. En Maarten Huygens, de koppige dromer die via muziek een magisch gevoel probeert te capteren dat zich meestal net buiten de grenzen van van zijn waarnemingen bevindt. Deze band is uniek.

Ongrijpbaar maar soms toch vaag vertrouwd, alsof je de band reeds bezig zag in die ene droom die je je net niet meer kon herinneren, maar die je de daaropvolgende dag een extra sprankel magie bezorgde. Dromen zijn dan ook één van de inspiratiebronnen voor de muziek. Intuïtie en een gevoel van diepe resonantie krijgen ten allen tijde voorrang op het geijkte pad.

In 2026 treedt The Bordershow meer in de openbaarheid. In de loop van het jaar zal de band verspreid muziek lossen. Met als orgelpunt de release van het debuutalbum, gebaseerd op muziek die Maarten schreef in de tijd dat hij in Galway woonde. De nabijheid van de ruwe beukende oceaan had een diepe invloed die nog versterkt werd door er dagelijks in te duiken. De bron van inspiratie die daar werd aangeboord lijkt eindeloos en had ook al zijn invloed op het succesvolle album 'Liquid Love' van Intergalactic Lovers.

Videoclip 'Naxos'
https://www.youtube.com/watch?v=yz2KIT0fcQk
File under: Girls In Hawaii, Lankum, Magnolia Electric Co., Air, Damien Jurado

Live:
26 april, Café De Vierhoek, Ternat (in het kader van Lokale Helden)
20 mei, Zeppelin, Aalst
4 september, Jazz In 't Park, Gent

Aanvullende informatie

  • Datum: 2026-04-21
  • Beoordeling: 1
Gelezen: 40 keer