Even voorstellen – Panzerballett feat Virgil Donati Zik-Zak, Ittre op 24 september 2026
"PANZERBALLETT featuring VIRGIL DONATI" en support Vesper - 24 sept. 2026/Zaal "Zik-Zak"
Er bestaan geniale artiesten die een duidelijke visie hebben en jarenlang compromisloos hun eigen weg gaan.
De gitarist/componist Jan Zehrfeld uit München is zo'n artiest.
Al jaren brengt hij albums uit met z'n "PANZERBALLETT" een groep die zeker onder muzikanten een cultstatus heeft bereikt.
Dit concert is redelijk uniek. Het is het enige in de Benelux.
Panzerballett brengt volledig eigen werk maar ook z'n eigen legendarische "Verkrassungen":
Radicale, humoristische en complexe bewerkingen van bekende muziekstukken uit verschillende muziekstijlen.
Hardrock- en metalklassiekers worden verjazzd (Thunderstruck, Paranoid,...), jazz standards en TV-programma thema's worden gemetalliseerd (Take Five, Pink Panther, Giant Steps, The Simpsons), popdeuntjes worden absurd gebracht ("Ein bißchen Frieden/Een beetje vrede" van Nicole).
De naam geeft het al weer "Panzerballett" staat voor de mix van "hard" en "hoogstaand verfijnd", vervormde gitaar maar ook sax.
De bezetting wijzigde soms wat door de jaren heen maar net zoals Frank Zappa destijds weet Jan zich steeds te omringen door de meest virtuoze muzikanten om zijn visie tot leven te brengen.
Op de Panzerballett affiche staat "featuring VIRGIL DONATI" vermeld.
Drummer Virgil Donati behoort dan ook tot de echte wereldtop. Hij is bekend om z'n razendsnelle spel en z'n complexe polyritmes.
Bij artiesten/bands als Asia, Steve Vai, Michel Polnareff houdt hij zich nog enigszins op de vlakte maar bij Panzerballett kan hij voluit gaan.
Drummers...verwacht je dus maar aan een masterclass tijdens dit optreden!
Op het internet staan er ook filmpjes van de samenwerking van Panzerballett & Virgil Donati met de NDR BigBand (van de Duitse omroep)
In een ver verleden had je voor dit soort artiesten mecenassen die de artiest sponsorden zodat die zich nooit financiële zorgen moest maken en zich enkel moest bekommeren om z'n "artistiek kind".
De grote culturele centra worden door de overheid gesubsidieerd om uitzonderlijk talent een podium te geven.
Maar in deze financieel moeilijke tijden zijn er ook kleinere clubs, cultuurcentra, organisatoren die hun nek uitsteken door niet-mainstream muziek een podium te geven.
Omdat ze erin geloven, omdat muziek hun passie is en ze hun bezoekers willen laten kennismaken met muziek waarvan ze niet wisten dat het bestond en waarvan ze niet wisten dat ze het nodig hadden! Denk maar aan het recente succes van "Angine de Poitrine". Een duo dat niet-mainstream muziek brengt, die nu opeens een echte hype geworden is maar in feite al jaren in stilte aan de weg was aan het timmeren in het Centre d'expérimentation musicale (CEM) in Quebec
Dit soort clubs en centra worden meestal gedragen door vrijwilligers en het geld om originele muziek op hun podia te brengen, komt soms van de avonden dat ze tribute bands of coverbands programmeren. En als dat helpt om nu en dan ook een groep te programmeren voor de "meerwaardezoeker" zonder financieel kopje onder te gaan, kunnen we dat perfect begrijpen.
De "Zik-Zak", centraal gelegen in België (bijna vlak op de taalgrens in Ittre), is zo'n concertzaal geleid door gepassioneerde muziekliefhebbers. Ze verwelkomen zowel gevestigde als opkomende internationale artiesten.
Hun filosofie is gebaseerd op strenge professionaliteit gecombineerd met een gezinsgeest. Onberispelijke akoestiek, het publiek dicht bij de artiesten.
De avond wordt geopend door het Gentse VESPER. Een instrumentale band die heel organisch een mix brengt van progressieve metal met jazz fusion invloeden en een vleugje ambient. Hun eerste album wordt in 2027 uitgebracht.
Als je goeie muziek en gepassioneerde organisatoren een hart onder de riem wil steken, zak dan zeker op 24 september af naar de Zik-Zak voor een avond vol muzikaal vuurwerk!
https://zik-zak.be/agenda/panzerballett-feat-virgil-donati/
https://panzerballett.de/tour/
Vesper – ‘Echo Chamber’: https://www.youtube.com/watch?v=QCr5mAoeO3s
AB, Brussel programmatie + infootjes Concerten 02-07-26 – Burning spear (Org: Greenhouse Talent) 10-07-26 – Artist in residence: All-Turn showcase 11-07-26 – Floris Francis Arthur (band) @Grote Markt (De Kleine Boterhammen) 30-08-26 – The whitest boy alive…
Botanique, Brussel - concertenreeks
Botanique, Brussel - concertenreeks 2026Exposition: van donderdag 18 juni t-m 16 augustus…

Wilde Westen, Kortrijk – events
Wilde Westen, Kortrijk – events Concerten 2026 DAK sessions @DAK De Kreun 05-06 Sekushi 12-06 Twanguero 28-08 The Hickey Underworld 29-08 Rehab (drum & bass) 03/09 Béton Armé, Listed 04-09 The Orielles 12/09 Muzikale wandeling in Sint-Denijs Zwevegem – 5…
CD TOP 2025 redactie Musiczine.net
CD TOP 2025 redactie Musiczine.net Musiczine.net redactie - eindejaarslijsten 2025 - de…
Nederlands
Français 
