logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

L7
garbage_olt_riv...

FKP Scorpio concert – James Blunt

Geschreven door - -

FKP Scorpio concert – James Blunt
NIEUW ALBUM, NIEUWE TOUR: JAMES BLUNT OP 19 FEBRUARI IN VORST NATIONAAL

Een nieuw album, een nieuwe tournee en ook een Belgische afspraak: James Blunt staat op vrijdag 19 februari 2027 in Vorst Nationaal in Brussel. Zijn nieuwe album Airplane Mode verschijnt op 6 november via Atlantic Records en vormt meteen de aanleiding voor een nieuwe reeks concerten.

Tickets via fkpscorpio.be

James Blunt en het Belgische publiek kennen elkaar ondertussen goed. In februari 2024 speelde hij voor een uitverkochte ING Arena, een jaar later stond hij in Vorst Nationaal met zijn Back To Bedlam 20th Anniversary Tour. Op 19 februari 2027 volgt daar een nieuw hoofdstuk, dit keer met gloednieuw werk op zak.

Airplane Mode bevat de luchtige eerste single "Tastes Like Summer" en elf andere tracks die elk een stukje vertellen van de kleurrijke reis die het leven is. De bijhorende videoclip, opgenomen op Ibiza, laat meteen ook die typische James Blunt-mix zien: romantiek, humor en net genoeg zelfrelativering. Vandaag verschijnt met "Weight Of It All" een tweede voorsmaakje van het album, een pakkend nummer over de druk die het moderne leven met zich meebrengt.

Airplane Mode laat een James Blunt horen die duidelijk opnieuw zijn draai heeft gevonden en tegelijk blijft verrassen. Het grootste deel van het album werd opgenomen in Pig Music Studios in Banbury. Blunt zegt daar zelf over: "Somewhere back there, I lost my way, but found it again in a studio in Banbury."

Voor de opnames kon hij rekenen op zijn vaste liveband, met wie hij al jarenlang het podium deelt. Die vertrouwdheid en chemie laten zich ook op Airplane Mode duidelijk horen.

Meer dan twintig jaar na zijn internationale doorbraak heeft James Blunt een repertoire opgebouwd dat intussen verschillende generaties meegaat. Zijn debuut Back To Bedlam leverde klassiekers op als "You're Beautiful", "High" en "Goodbye My Lover". Daarna volgden onder meer "1973", "Stay The Night", "Bonfire Heart", "OK" en "Monsters". Zeven studioalbums en miljoenen verkochte platen later blijft hij persoonlijke muziek combineren met een liveshow die doorgaans een stuk minder braaf is dan zijn bekendste ballads doen vermoeden.

In 2027 trekt James Blunt opnieuw met zijn band de baan op. Op vrijdag 19 februari 2027 staat hij in Vorst Nationaal in Brussel.

PRAKTISCHE INFO
Datum: vrijdag 19 februari 2027
Locatie: Vorst Nationaal, Brussel
www.fkpscorpio.be
AIRPLANE MODE
Uit op 6 november 2026 via Atlantic Records

Friendly Fire concert op 20 febr 27, Ziggo Dome, A'dam (NL)

Aanvullende informatie

  • Datum: 2026-09-01
  • Beoordeling: 1
Gelezen: 85 keer