logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

dimmu_borgir_01...
dimmu_borgir_01...

Trust - Daan op een cocktail van amfetamines

Geschreven door - -

Trust - Darkstar
Vanavond trakteerde de AB ons op een double bill met Trust in het voorprogramma. Trust is een electro goth project van Robert Alfons. Trust wordt vaak in één naam genoemd met Crystal Castles en releasen onder Sacred Bones hun debuutalbum ‘TRST’.

Alfons z’n stem lijkt treffend op deze van Ozark Henry door de nasale klank die de ruimte vult. De muziek die Trust brengt is als een Belgische Daan op xtc door de druisende electro beats waar je hart spontaan van gaat mee pompen. Een soort electro discoparty zeg maar.
Trust onderscheid zich van andere electrobands  net door hun rijke en room filling beats. De grens tussen een house en electro party lijkt dan ook vaak weg te vallen. Ze starten hun set dan ook op maximum voltage. Trust dompelt je niet enkel onder in een electrojungle ook de lichtshow is een waar kleurenbad wat het geheel dat extraatje meer geeft.
Breekpunt in de set is een traag nummer, waar de focus vooral komt op de zang, wat Trust als electro heersers dan weer een deuk in hun imago geeft. Waar de zaal voordien in beweging stond, werd het vanaf dat moment ook statischer. Ze komen nadien niet meer op hetzelfde niveau en sluiten in een anticlimax af.

Darkstar heeft nog maar net een nieuw album uitgebracht ‘News from nowhere’ onder Warp Records. Waar Trust gedreven werd door een adrenalinerush, lijkt Darkstar het antoniem ervan te zijn. De set komt traag op gang, de stem is er één uit de duizend en het contrast met de heavy beats van Trust is misschien wel té groot om Darkstar als band een eerlijke kans te geven. Ze brengen hun nummers op het randje van oppervlakkig, of misschien was dit net hun opzet? De ritmes kennen geen hoogtes noch laagtes, de ambient soundscapes creëren een loungegevoel, de gezongen stukken hebben een kinderlijke ondertoon. Darkstar laat geen stempel na, maar misschien hebben we door het vroegtijdige vertrek wel een hell van een show gemist?

Organisatie Ancienne Belgique, Brussel

Aanvullende informatie

  • Band Name: Trust (Canada)
  • Datum: 2013-02-04
  • Concertzaal: Ancienne Belgique
  • Stad (concert): Brussel
  • Beoordeling: 0
Gelezen: 997 keer