logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Hooverphonic
Gavin Friday - ...

Dream Theater - 'Along for the ride' tour

Geschreven door - Daniël Buyle -

Het is ondertussen bijna 30 jaar lang dat Dream Theater symbool staat voor het prog-rock genre.  En deze eervolle aanvoerderstitel verdienen ze als geen ander. Bewijs hiervan een majestueus optreden in een onverklaarbare onuitverkochte Brielpoort.

“An evening with…” luidt ook nu weer de naam van deze tournee. Hier wordt natuurlijk verwezen naar het feit dat er geen openingsact meereist en dat de fans direct voorgeschoteld krijgen waarvoor ze zijn gekomen. Ook qua timing worden de fans niet in hun geduld getest, stipt om 20h gaat het licht uit en weerklinken de eerste noten van “False Awakening Suite” in een uitvoering van Eren Basbug. Dit alles tegen een achtergrond van fraaie videobeelden die de fans meenemen doorheen de tot leven komende artworks van hun voorbije albums.
Wanneer het doek valt, stappen we binnen in het eerste deel van de zorgvuldig opgebouwde show.  Hier nemen Labrie en Petrucci ons mee doorheen een muzikale wandeling van songs uit de laatste 2 albums. Het podium baadt in hevig spotlicht als de band “The Enemy Inside” inzet. Het publiek is direct mee voor 3 uur muzikale perfectie! “The Shattered Fortress” en “On The Back Of Angels”  houden ons in het verleden tot wanneer “The Looking Glass” wordt ingezet vanop het titelloze album dat in september 2013 verscheen.
Het drumzitje innemen van stichtend lid Mike Portnoy is niet bepaald een geschenk te noemen. Toch toont Mike Mangini ons dat hij niet voor niets sinds 2011 verscholen zit achter een drumkit waarvan de omvang en de structuur iedere drummer doen wegdromen. Tijdens “Enigma Machine” geeft Mangini een volgens sommige fans iets te korte drumsolo, maar toch krijgt de man van het publiek waar hij recht op heeft!
Ondertussen zijn we al bijna anderhalf uur aan het genieten geweest en geeft Labrie ons afspraak over een kwartier. De band verlaat het podium en de fans die niet roken of geen dorst hebben gekregen, kunnen ten tweede male genieten van een filmpje. Een rare zelfrelativerende knipoog van deze muzikale geniën naar zichzelf. Van action figures over wasmiddel…alle mogelijke licensing en merchandising producten passeren de revue.

En zo breekt het tweede deel aan van deze avond waarin het album ‘Awake’ centraal staat. Het is immers dit in  1994 verschenen album dat volgens de meeste fans beschouwd wordt als het beste album van de band. Hier is het vooral de song “Space Dye Vest” die eruit springt. Het is voor het eerst dat de band dit nummer live speelt en de fans wisten dat ze getuige waren van een legendarisch moment.
Aan de linkerzijde van het podium was het Myung op de 6-snarige basgitaar die toch wel wat in de schaduw bleef op vlak van performance in vergelijking met Jordan Rudess op de keyboard. Een ingenieuze technisch uitgedokterde constructie maakt dat de keyboard alle kanten op beweegt en zorgt voor fraaie taferelen.
Het laatste nummer van deze tweede act is het machtige “Illumination Theory” dat ons meer dan een kwartier laat aanschouwen hoe John Petrucci terecht beschouwd wordt als 1 van de beste gitaristen van dit moment. Live klinkt de afsluit-song van hun nieuw album nog perfecter en de fans beantwoorden deze perfectie dan ook niet voor niets met een daverend applaus en een terechte kreet naar “we want more”!!
En dan is het toch wel opmerkelijk te zien hoe sterren als Dream Theater hun fans respecteren en er direct tegenaan  gaan met enkele bisnummers. Vooral het laatste nummer “The Dance of Eternity” blijft hangen en kenmerkt nogmaals de passie en virtuositeit van deze band.

Maar het is toch de welgemeende manier waarmee de fans bedankt en begroet worden die mijn respect nog doen toenemen. Nooit gezien hoe ’s werelds beste gitarist moeite deed om zijn plectrum te geven aan de ongetwijfeld grootste fan aanwezig die avond. Verdiend belandde dit museumstuk  dan ook in haar handen!

Neem gerust een kijkje naar de pics
http://musiczine.lavenir.net/nl/fotos/dream-theater-08-02-2013/
Organisatie: Live Nation

Aanvullende informatie

  • Band Name: Dream Theater
  • Datum: 2014-02-08
  • Concertzaal: Brielpoort
  • Stad (concert): Deinze
  • Beoordeling: 0
Gelezen: 1761 keer