logo_musiczine_nl

Cactus Club, Brugge - concerts

Cactus Club, Brugge - concerts 15/11 Stage for Palestine – benefietavond – info zie site (met live acts, DJs en sprekers) 16-11 Martin Kohlstedt (ism Cultuurcentrum brugge) 19-11 Johannes is zijn naam , Usi Es 20-11 Equal Idiots, New trash 21-11 Throwback…

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Kim Deal - De R...
Johnny Marr

Kids With Buns - Overweldigend authentiek en goed

Geschreven door - -

Kids With Buns - Overweldigend authentiek en goed
Kids With Buns + Kaat Van Stralen

Het gaat hard voor Kids With Buns. Ze namen een vliegende start dankzij onder meer Sound Track, de Rock Rally en De Nieuwe Lichting om van daaruit te springen naar Pukkelpop en clubconcerten in het buitenland. In Vlaanderen steeg hun populariteit met een hoogte die we eigenlijk in ruimtevaarttermen moeten uitdrukken toen ze in het televisieprogramma Liefde voor Muziek gedropt werden met onder meer Frank Vander Linden van De Mens en Hooverphonic.
De Vooruit in Gent was dan ook bijna volledig uitverkocht, hoewel Kids With Buns eigenlijk al sinds 2023 geen nieuwe fysieke release meer uitbracht.

Als support hadden Marie en Amber Kaat Van Stralen mee. Zelf omschrijft ze haar act als hyperkinetisch kleinkunstgeweld op een genre-overstijgend bedje van punk, indie en spoken word. Een beetje Arbeid Adelt! op speed. Het hyperkinetische maakt dat de teksten moeilijk te volgen zijn voor wie nog niet vertrouwd is met haar werk. De formule is beperkt in originaliteit en ook thematisch blijft de plaat al eens hangen. De volle zaal reageert wel met herkenning op “Stop Met Wenen”, het nummer dat goed scoort in De Afrekening van StuBru.

Kids With Buns zijn vooral Marie en Amber. Er zit uiteraard nog een drummer en een bassist in de band, maar het draait in deze band toch vooral om de twee dames. Marie doet een radslag als ze opkomt en is zelf een beetje verbaasd dat dat haar gelukt is en dat er niemand – inclusief zijzelf – gewond is geraakt bij de uitvoering. Zoekt Amber vestimentair bewust de vergelijking op met Angus Young van AC/DC? Die das, die witte bloes, het korte rokje als equivalent voor Angus’ korte broek, … Ook inzake wilde, stoere gitaar-moves en over het podium stuiteren lijkt ze bij hem de mosterd te halen.
De setlist van de avond bestaat vooral uit nummers van ‘Out Of Place’, hun eerste full album, aangevuld met monsterhit “Bad Grades” en een aantal songs uit Liefde voor Muziek. “Under Your Influence” lenen ze van Maksim en “Amalfi” van Hooverphonic. Onaangekondigd hebben ze Barbara Dex (Barbara Fucking Dex volgens Amber) als special guest en samen brengen ze “Leaving This Town” en “What Happens In Your Brain”.
Als Kids With Buns het ijzer zou smeden als het heet is, dan lag er nu een nieuw album in de platenzaken. Zo ver zijn ze niet, maar wel krijgt Gent al “Dizzy” als enige nieuw nummer. Ze brachten het nog maar een paar keer live, maar het publiek omarmde het meteen als was het een schattige puppy. Dat deed het publiek in Gent eigenlijk met alle nummers: spontaan het ritme meeklappen, refreinen en stukken tekst meezingen, eindeloos applaudisseren, … Zelden een publiek gezien dat zo enthousiast een band doodknuffelt. Amber en Marie waren er zelf oprecht van aangedaan, alsof hun songs zoveel liefde niet zouden verdienen.
Inzake spontane bindteksten hebben de dames nog wat werk. Amber vertelt dat ze – anders dan Marie in kostuum - een luchtig rokje had aangetrokken omdat het wel eens warm kan worden op het podium, waarna ze afsloot met “als de mensen op de eerste rij iets naar beneden zien lopen, dat is zweet, geen pipi”. Dat zijn confessies die ze voortaan beter achterwege laat.
Als Amber technische problemen krijgt met haar gitaar, besluit Marie spontaan nog een radslag te doen en ook aan de start van de bisronde herhaalt ze dat kunstje nog eens. In die bisronde brengen ze hun versie van “Dit Is Een Nacht” van Guus Meeuwis en “Bathroom Floor”.

Kids With Buns worden gekoesterd voor hun goede songs en hun authenticiteit. Zo lang ze die twee punten vasthouden, kan er maar weinig verkeerd gaan.

Organisatie: Democrazy, Gent

Aanvullende informatie

  • Band Name: Kids with Buns
  • Datum: 2025-05-08
  • Concertzaal: Vooruit
  • Stad (concert): Gent
  • Beoordeling: 8
Gelezen: 979 keer