logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Suede 12-03-26
avatar_ab_01

Even voorstellen - 3'Ain - 'Unland', full album

Geschreven door - -

Even voorstellen - 3'Ain - 'Unland', full album

Choux de Bruxelles
Release: 29 mei 2026
OUFTI — 3’Ain (Official Video)
Videoclip single 'Oufti'
3'Ain is een trio waarin trompettist Yamen Martini (Ashtabiez), contrabassist Otto Kint (Otto Kintet, RVB Quartet,…) en accordeonist Piet Maris (Jaune Toujours, Mec Yek, Choux de Bruxelles Artist Collective,…) de krachten bundelen: ze brengen een unieke mix van worldwide jazz met invloeden uit de Swana-regio (Zuid-West-Azië en Noord-Afrika). De naam van de band is gebaseerd op de achttiende letter in het Arabische alfabet, ﻉ, een klinker waarvan wordt gezegd dat die moeilijk uit te spreken is voor westerlingen - dikwijls weergegeven in chat- en sms-conversaties als ‘3’ en uitgeschreven als 'ain. Met hun karakteristieke sound releasden ze een titelloze EP in 2020 en een eerste full album ‘Sea of Stories’ in 2023, met veel weerklank .

Drie jaar later is er een nieuw album. Met ‘Unland’ zet 3’Ain voet aan wal. Het trio verkent gevoelens van thuishoren, ontheemding en verbondenheid met een bezwerende mix van jazz, Arabische maqam en Europese invloeden. Indringende kwarttonen op trompet, hypnotiserende grooves, dromerig samenspel en filmische improvisaties creëren muziek die laveert tussen intimiteit en intensiteit, spiritualiteit en spanning. Geworteld in traditie maar grenzeloos van geest, ontvouwt ‘Unland’ zich als een reflectief klankenlandschap waarin licht en duisternis een evenwicht zoeken.

De titel maakt een kritische kanttekening bij het gewicht dat wereldwijd aan het begrip ‘land’ wordt gehecht en kan ook worden gelezen in het licht van de geopolitieke spanningen en conflicten van de laatste decennia. ‘Unland’ is geen bestaand woord in het Nederlands of het Frans. In het Engels zou het met wat goeie wil voor een werkwoord kunnen doorgaan: to unland. Alleen in Duits het heeft het woord een specifieke betekenis, daar is het een bepaalde geografische categorie : “Unbebaute Flächen, die nicht geordnet genutzt werden“. Vrij vertaald: onland.

‘Unland’ werd opgenomen en gemixt in studio Zinnema (Anderlecht) door Dries Van Ende, die ook op de eerste EP en de mix van het vorige album ‘Sea of Stories’ van 3’Ain werkte.

Tracklist:
01. Nachtschade (6’26”) 02. Staketsel (4’56”) 03. Oufti (6’9”)
04. Zink (5’28”) 05. On Shore (6’10”) 06. Batich Ahmar (7’33”)

Line-up:
Piet Maris: accordeon

Otto Kint: upright bass

Yamen Martini: trumpet, flugelhorn & additional drums

File under: World, Jazz Fusion, Acoustic, Arabic.
Voor liefhebbers van: Anouar Brahem, Amir ElSaffar

Aanvullende informatie

  • Datum: 2026-05-27
  • Beoordeling: 1
Gelezen: 28 keer