logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Stereolab
Gavin Friday - ...

Zoli - Swing in alle muzikale windrichtingen en stemmingen

Geschreven door - -

Zoli – Swing in alle muzikale windrichtingen en stemmingen

Het Zoli repertoire weet verschillende generaties en muziekstijlen uit alle windstreken en uithoeken met elkaar te versmelten. De stijl, sfeer, stemming varieert enorm en het gaat van zomers ontspannend, onthaasten, genieten, prikkelen, de dansspieren aanspreken tot wegdromen, innemende donkerte, zich kwetsbaar opstellen.
Kortom, Zoli sleept je moeiteloos een twee uur lang mee in een boeiende trip!

Zoli is een heerlijk project van zes muzikanten die reeds jarenlang met muziek bezig zijn en in verschillende bands gespeeld hebben en gerespecteerd zijn. Ze omschrijven zichzelf als ‘broers en zusters die elkaar wisten te vinden’,  met o.m. Silas en Rik die in allerhande projecten zitten (Silas en de Spreeuwen, Bootie Call, …).
De songs  – gespeeld op uitsluitend akoestische instrumenten – is een mengeling van (gypsy) jazz, rock en blues. Ze zijn gekend en onbemind, ze worden opgestoft in een eigen origineel en swingend gypsy kleedje. De groove, de swing, de opwinding versus mijmering, intimiteit, ontroering.
We worden ‘ritsikoo-gewijs’ heen en weer geslingerd in hun liefde voor de stijlvariatie in het genre, die zorgt voor een frisse, warme wind.
De akoestische instrumenten als de aanvullende contrabas, banjo, kazoo, trekzak, klarinet en de wisselende mannelijke-vrouwelijke vocals en samenzang geven kleur, dynamiek en intensiteit, spanning. De stem van Febe mag ergens gelinkt worden aan deze van Lady Linn.

Op sfeervolle, broeierige en groovende wijze wordt de set op gang getrokken, filmisch- cinematografisch, gedrenkt in tragiek naar tequila Mexicana sunrise tot het kenmerkende zweterig ‘desert’gevoel, dit met nummers “All of me”, “The love me or die” en de instrumental “Minor swing”.
De instrumentatie krijgt voldoende ademruimte, nu net bepalend voor de sfeer en de stemming. Een sound die aangeeft zaken los te laten en zich te laten meedrijven bij ondergaande zon op het klotsende water; die zomerse tunes eigenen zich een plaatsje toe.
“Golden brown” laat hier een beneveld, mistig gevoel na, de daarop volgende rockabilly van “Misirlou”, de Nederlandstalige kleinkunstpop van “Poolijs”, het Franse chanson, de Zuiderse inslag van “Just of friend of mine”, “Caravan” of “Man of constant sorrow” werken helend. Op deze laatste krijg je een interessante mix van country, bluegrass, rootsamericana en gypsyswing, die ergens de sfeer van The broken circle breakdown en The Dead South doet opborrelen.
Het warme onthaal en de respons geeft de band vertrouwen en doet deugd.
Ook het tweede deel van de set is een dolle rit doorheen de Zuiderse desert en de oneindigheid van route 69. Het klinkt in z’n totaliteit swingend, zwierig, broeierig, energiek als sfeervol, dromerig, emotievol. Een uiterst aangename loungy als twinkelend sprankelende sfeer creëren ze.
Welke song hier ook aan bod kwam, het samenspel, de vocals en de afwisseling in hun stijl intrigeerde en maakte het boeiend broeierig. Ongedwongen speels, filmisch-cinematografisch laveert het combo van een “That man” , “All the world is green” naar “Perfect”, “It don’t mean a thing”, “Cold cold heart” tot de Parijse drama-nightclubbing-cabaretchanson van Zaz. Een balorkest was hier ook te vinden, zeker als een “I wanna be like you” van Louis Prima of een Balkan verzetstraditional (“Bella ciao”) op z’n Goran Bregovics werd ingezet.

Een doorwinterde band deze Zoli, een heerlijk project … Een band, pur sang, goed op elkaar ingespeeld, met songs uit het leven gegrepen, die de ballroom moeiteloos overstijgt.
Zoli blaast, strak in het pak, in alle muzikale windrichtingen en stemmingen wat respect afdwingt en lof verdient.
Op z’n Waterlanders gezegd ‘beter meer dan zomaar wat , niets is zo goed als dat …”. Zoli, c’est Jolie. Amusement, ontroering en realiteitszin ten top! …

Organisatie: Davidsfonds Machelen-Zulte + Zoli

Zoli bestaat uit :
Ignace Borde : zang, banjo, klarinet, gitaar
Hellmut D’huyvetter : zang, percussie, gitaar, kazoo
Bernhard Polet : zang, gitaar
Rik Vanaelst : zang, contrabas
Silas Van Laeken : zang, gitaar, trekzak
Febe Demuytere : zang

Repertoire in Machelen-Zulte
Song                                       Uitvoerende artiest
1          Minor Swing                          Django Rheinhardt
2          All of me                                            John Legend
3          Why don't you do right                    Peggy Lee
4          The love me or die                            C.W.Stoneking
5          Albatros                                             Peter Green - Fleetwood mac         
6          Golden Brown                                   The Stranglers           
7          Les Feuilles mortes                           Yves Montand
8          Misirlou                                             Dick Dale
9          Poolijs                                    Bart Peeters
10        Just a friend of mine             Vaya Con Dios
11        Caravan                                             Duke Ellington
12        Man of constant sorrow                   The Soggy Bottom Boys
Deel 2
1          Hey Joe                                              Jimmy Hendrickx
2          That Man                                           Caro Emerald
3          All the world is green                       Tom Waits
4          Paris                                       ZAZ
5          Perfect                                    Fairground Atraction
6          I wanna be like you                           Louis Prima
7          It don't mean a thing            Ella Fitzgerald
8          Cold cold heart                                 versie Norah Jones
9          Jessica                                    The Allman Brothers
10        No te Asombres                                Versie Jopie Jonkers-Koen Decautere
11        Je veux                                               Zaz
Bis
Bella Ciao                               Versie Goran Bregovic           (traditional)

Aanvullende informatie

  • Band Name: Zoli
  • Datum: 2025-09-12
  • Concertzaal: Zaal Guldepoort
  • Stad (concert): Machelen-Zulte
  • Beoordeling: 8
Gelezen: 1393 keer